Tp Vision Led backlight bar - 996592003767 705tlb50b337dl00l Light Bar Kit Of Panel
QTY :
Payment Logos
Product description
This new genuine original Tp Vision led backlight bar is currently in stock under part number 705TLB50B337DL00L. It is used across supported brands including Philips and Nec. Product specifications include 127cm (50") fits panel size, 556 mm length bar 1, and 448 mm length bar 2. If you need to double-check fit, use Fixit Fox Finder or contact customer services before ordering.
Delivery Options
Live Delivery Quotes
Order in for delivery
Fri 15th May
Mon 18th May to Tue 19th May
Product Overview
Product Compatibility
Smart Search
Need to confirm fit with your appliance? Check compatibility with Fixit Fox Finder.
Compatibility note
Do not own a Tp Vision appliance? This item is used by various brands.
Condition
New
Part Quality
Genuine Original
Stock Status
In Stock
Guarantee
1 Year
Product code
705TLB50B337DL00L
Product Brand
Multiple Suitable
Part Type
Led backlight bar
Model
> 31" Tft- Displays
Number of LED bars in set
12
Number of different LED bars in set
2
Plug / Connecting socket 1
2-pin
Plug / Connecting socket 2
2-pin Pcb_material: aluminum fits panel size: 127cm (50")
Number of LEDs Bar 1
6
Number of LED bars 1 in set
6
Designation LED Bar 1
R
Length Bar 1
556 mm
Number of LEDs Bar 2
5
Number of LED bars 2 in set
Designation LED Bar 2
L
Length Bar 2
448 mm
Pcb_material
aluminum
fits panel size
127cm (50")
Weight
0.5kg
Product Support
All supported brands
PhilipsNec
All supported appliance types
Lcd tft Backlight Led> 31" Tft- DisplaysLcd tft 3d