Utc Ic - Tda2003l Tda2003l Ic To-5 So71
QTY :
Payment Logos
Product description
This new genuine original Utc ic is currently in stock under part number TDA2003L. Product specifications include 10 W capacity, Push-through installation connection type, and 2 A max amperage. Product specifications also show that it is RoHS compliant. If you need to double-check fit, use Fixit Fox Finder or contact customer services before ordering.
Delivery Options
Live Delivery Quotes
Order in for delivery
Mon 18th May
Tue 19th May to Wed 20th May
Product Overview
Product Compatibility
Smart Search
Need to confirm fit with your appliance? Check compatibility with Fixit Fox Finder.
Compatibility note
Do not own a Utc appliance? This genuine item is used by various brands.
Condition
New
Part Quality
Genuine Original
Stock Status
In Stock
Guarantee
1 Year
Product code
TDA2003L
Product Brand
Blaupunkt
Part Type
Ic
Part Manufacturer
Utc
Appliance Type
Solo Car Radio
Housing Type
TO-220-5
Connection type
Push-through installation
ROHS-konform
Yes
Max. Working Voltage
20 V
Capacity
10 W
Max. Amperage
2 A
Max. Temperature
150 °C